• {BLOG} Zalety podłóg LVT z nowej serii Expona Commercial
    Panele LVT na dobre zadomowiły się w katalogu materiałów wykorzystywanych przez architektów i dekoratorów wnętrz. Nie ma w tym nic dziwnego – ergonomia i funkcjonalność to ich cechy charakterystyczne.
  • {BLOG} Co warto wiedzieć o wykładzinach z włókna Triexta?
    Ergonomia wnętrza koniec końców zawsze ma jakiś związek z wytrzymałością zastosowanych materiałów wykończeniowych. W tym wpisie chcę przyjrzeć się alternatywie dla wykładzin dywanowych z nylonu, mianowicie włóknie Triexta.
  • {BLOG} Aspekty komfortu wnętrza 2: akustyka
    Właściwości akustyczne pomieszczenia i znajdujących się w nim przedmiotów mało komu przychodzą do głowy podczas projektowania wnętrza. W tym artykule przedstawię powody, dlaczego na akustykę zwrócić uwagę warto.
  • Mieszkanie w niskiej zabudowie wielorodzinnej
    Metamorfoza wrocławskiego mieszkania, w którym królują obłości. Jak zaaranżować w szybki ale też uzasadniony sposób taką przestrzeń?
  • Studio w stylu paryskim
    Realizacja w eleganckim, nowoczesnym stylu nawiązującym do paryskiego. Właścicielka niewielkiego mieszkania we Wrocławiu powierzyła mi urządzenie go w konkretnym stylu, z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości. Na zdjęciach łazienka i prowadzący do niej hol, gdzie każdy detal ma swoje miejsce i uzasadnienie.
  • {BLOG} Jak zrozumieć klienta i z sukcesem ukończyć realizację? 4 etapy projektu i 4 uwagi o współpracy.
    Zaczynasz dopiero projektować wnętrza i czujesz, że klienci czegoś od Ciebie oczekują, ale nie wiesz za bardzo, czego? Jeśli dopiero zaczynasz, nie wiesz, jak poprowadzić projekt, jak zrozumieć klienta i dostosować swoje działania do jego potrzeb – ten tekst jest dla Ciebie.
  • {BLOG} Aspekty komfortu wnętrza 1: światło
    7 listopada wzięłam udział w fascynującym szkoleniu dla architektów, dotyczącym oświetlenia, organizowanym przez rodzimą firmę AQForm. Brzmi zwyczajnie, jednak informacje, jakie otrzymałam na temat procesu projektowania, testowania i produkcji oświetlenia są fascynujące! Wybierasz oświetlenie? Oto 5 rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę!
  • Pokój Antosia
    Projekt pomieścić musiał dość sporo funkcji na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Stąd właśnie antresola i szafki, ustawione w prowadzące do niej schody. 
  • Pokój dwuletniej Basi
    Przystępując do projektu wiedziałam, że projektuję pokój dla bardzo rezolutnej dziewczynki. Zaplanowałam więc sporo wolnej przestrzeni.
  • Pokój rodzeństwa
    Wysoki, 3,5 metrowy, pokój zajmować miało dwoje dzieci – wtedy 2 letnia dziewczynka oraz 4 letni chłopiec. Łóżka wcześniej zajmowały całą przestrzeń podłogi. Nie było więc miejsca na zabawę czy biurko, które będzie musiało niebawem pojawić się w pokoju.